Поиск по сайту
Подписка на рассылку

Не найдено рубрик для подписки.Що таке мультимедійний та інтерактивний комплекси? Їх різновиди, переваги та недоліки.

17.01.2019

Що таке мультимедійний та інтерактивний комплекси?

Їх різновиди, переваги та недоліки.

Для початку, давайте розберемося в таких поняттях, як «мультимедійний» та «інтерактивний» комплекси. Все дуже просто.

Мультимедійний комплекс – це комплект обладнання, що може в себе включати:

Варіант 1: ноутбук + проектор + стіна (рівна, гладка, пастельних кольорів)


Варіант 2: ноутбук + проектор + маркерна матова дошка  

 

 

 

 


 

 

 


Варіант 3: ноутбук + проектор + проекційний екран (механізований або на тринозі переносний). 

 

 

 

 

 

 


Завдяки мультимедійному комплексу створюється проекція зображення на велику площину, і, таким чином, з’являється можливість проводити презентації  для великої аудиторії на великому екрані.

Переваги: порівняно низька вартість.

Недоліки: не можна взаємодіяти з зображенням; не чітка якість зображення (якщо відсутній проекційний екран).

Вартість самого проектора в середньому починається орієнтовно від 8500грн. А якщо Ви хочете покращити якість зображення, то можна придбати ще й проекційний екран вартістю від 1 500 грн. в залежності від розмірів та виду (читайте в наступних статтях), який буде нівелювати нерівності стіни чи дошки,  а також дасть можливість переносити мультимедійний комплекс (проектор + проекційний екран, якщо екран звичайно на тринозі) будь-куди і проводити презентації в зручному для вас місці і зручний час.

Отже маємо три варіанти мультимедійного комплексу:

 

 

 

 


Звичайно перші два варіанти мультимедійних комплексів вже майже не використовується, так як освіта активно почала фінансуватися і є можливість придбати повноцінний мультимедійний або інтерактивний комплекс.    

З мультимедійним комплексом все зрозуміло. А що ж таке «інтерактивний комплекс»?

Для початку розберемося зі словом «інтерактивний».  «Інтерактивність» - від англ. Interaction — «взаємодія» (Джерело:https://uk.wikipedia.org/wikі).

Відповідно, інтерактивне обладнання – це обладнання, яке дає можливість людині взаємодіяти з ним. Наприклад, інтерактивна дошка, інтерактивна панель, інтерактивний проектор створюють зображення з яким людина з допомогою спеціальних маркерів або пальців рук може взаємодіяти (ставити відмітки, пересувати, писати чи малювати…. і зберігати всі внесені зміни).

Отже,  інтерактивний комплекс – це комплекс, що може включати наступне обладнання:

Варіант 1: ноутбук + інтерактивна дошка + проектор

 


                                                                                                                   

 

Переваги: наявність можливості взаємодії з зображенням на інтерактивній дошці; можливість створювати та зберігати інтерактивні уроки.

Недоліки: наявність тіні від викладача на проекційній поверхні(якщо це звичайно не короткофокусний чи ультра короткофокусний проектор) та небезпека для очей (при попаданні прямих променів).

Варіант 2: ноутбук + інтерактивний ультра короткофокусний проектор

 

 

 

 


Переваги: забезпечення інтерактивності одним пристроєм; можливість змінювати величину діагоналі зображення; відсутність тіні на проекційній поверхні за рахунок максимально близького розташування проектора до стіни.

Недоліки: може бути занадто чутлива поверхня, що надто швидко реагуватиме на дотики і заважатиме ефективному проведенню уроків.

Варіант 3: ноутбук + інтерактивна камера (при наявності старого проектора)

 

 

 

 


Що ж таке інтерактивна камера? Інтерактивна камера – це камера, яка підєднується до звичайного проектора і робить проекційне зображення інтерактивним (тобто зображення, з яким викладач може взаємодіяти).  Такий інтерактивний комплекс є аналогом попереднього, тільки дешевший, ніж попередній.

Варіант 4: інтерактивна система «Все в одному» + проектор
Інтерактивна система – це інтерактивна дошка, в яку вбудований комп’ютер, документ-камера, динаміки та мікрофон. Це новинка на сучасному ринку обладнання для освіти.

Переваги: вигідна ціна - за вартістю інтерактивного комплексу можна отримати всі ті ж самі функції + на додачу функції документ-камери (пристрій, що передає зображення на великий екран. Більш детально про нього ми поговоримо в наступних статтях).

Недоліки: можлива тінь від проектора

Варто звернути увагу на короткофокусний проектор (передає зображення на проекційну поверхню на мінімально можливій відстані). Коштує дорожче, але має значні переваги: безпечний для очей людини та відсутність тіні викладача на проекційній поверхні.

Отже, є чотири варіанти інтерактивного комплексу:

 

 

 

 


Ще одним досить цікавим варіантом є інтерактивна панель.

Хоча інтерактивна панель має найвищу вартість, але вже має вбудований комп’ютер, і, придбавши таку панель, вам не потрібно буде додатково купувати комп’ютер та проектор. До того ж, враховуючи швидкість розвитку технологій, інтерактивні дошки з часом відійдуть на другий план, а кращою альтернативою стануть інтерактивні панелі.

Переваги: має вбудований комп’ютер, не потрібно купувати додатково комп’ютер і проектор; відсутність тіні на зображенні (як у випадку із зображенням від проектора); економія на заміні лампи (яку необхідно змінювати в проекторі після закінчення терміну експлуатації). Велика кількість входів і виходів для під’єднання допоміжного обладнання. Можливість керувати пристроєм віддалено.

Недоліки: порівняно вища вартістьвід 85 000 грн.

Тож, якщо розмір вашого бюджету дозволяє придбати бажане обладнання, то найкращим варіантом стане інтерактивна панель. Але пам’ятайте, остаточний вибір завжди за вами!

Звичайно, також слід звернути увагу на такі додаткові пристрої, як документ-камери та  цифрові мікроскопи, що дають додаткові можливості та переваги в навчальному процесі (про це читайте в наступних статтях).

За детальною консультацією ви можете звертатися на гарячу лінію 0 800 211 544.

Пам’ятайте, консультація безкоштовна та ні до чого вас не зобов’язує!

 

Автор: Колісник Дарина,

менеджер з маркетингу «Інтер Системс».Возврат к списку